Pasja i hobby

Policjantka z powołania - fotograf z zamiłowania

Data publikacji 10.11.2021

Służba w Policji to wymagający zawód, który oprócz ogromnej satysfakcji z pomagania innym, często wiąże się również z nienormowanymi godzinami pracy. W tej sytuacji trzeba wykazać się dobrą organizacją czasu, aby wygospodarować go na realizację własnych zainteresowań. Nie zniechęciło to ząbkowickiej policjantki sierż. szt. Barbary Deryło do rozwijania swojej pasji, którą jest fotografia. Wykonywanie zdjęć pozwala jej uchwycić piękno otaczającego świata za pomocą wciśnięcia spustu migawki.

Sierż. szt. Barbara Deryło swoją przygodę w Policji rozpoczęła już 10 lat temu od służby prewencyjnej. W chwili obecnej pełni służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym w Komisariacie Policji w Ziębicach, w powiecie ząbkowickim.

Fotografią zajmuje się znacznie dłużej. Ta pasja jest dla niej niezwykle ważna. Jak sama twierdzi: Nasze błędy są do wybaczenia. Mamy prawo błądzić, nie rozumieć, źle wybierać. To jeszcze nie jest koniec świata. Końcem świata jest decyzja o życiu w bylejakości, bez pasji. Praca w Policji to jej powołanie, natomiast fotografia to właśnie jej pasja, która pozwala na lepsze poznanie siebie i otaczającego świata. Fotografia to dla niej również sposób na rozwój, zwiększenie kreatywności i wrażliwości, a także metoda na skuteczną walkę ze stresem. Funkcjonariuszka wolny czas poświęca fotografowaniu otaczającego ją świata, codziennych czynności, rzeczy, miejsc i osób, które kocha. W ostatnim czasie zajęła pierwsze miejsce na powiatowym etapie konkursu „Zdjęcie do kalendarza”. Teraz walczy na etapie wojewódzkim. Wszyscy życzymy jej powodzenia.

Ponadto ząbkowicka policjantka znajduje też czas, by angażować się w pomoc zwierzętom. Pies i kot, jako członkowie rodziny, często goszczą na jej zdjęciach. Ukończyła również kurs pierwszej pomocy, co wykorzystuje podczas pracy jako ratownik wodny.

Poniżej prezentujemy kilka jej prac.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Powrót na górę strony