Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w kontroli basenu oraz sprawdzili niestrzeżone kąpieliska w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 26.06.2022

Jeleniogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2022” wzięli udział w kontroli basenu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze, a także przeprowadzili kontrole niestrzeżonych zbiorników, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Policjanci jeleniogórskiej komendy wzięli udział w kontroli basenu przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Kontrola przeprowadzona była w obecności zarządcy obiektu, w porozumieniu z podmiotem posiadającym zgodę na wykonywanie ratownictwa wodnego. Kontrola prowadzona była pod kątem analizy zagrożeń mogących wystąpić w obiekcie, w tym identyfikacji miejsc, w których występuje zagrożenie dla bezpieczeństwa osób wykorzystujących obszar wodny do pływania, kąpania się oraz uprawiania sportu lub rekreacji.

W trakcie kontroli realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Ponadto tego samego dnia funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę niestrzeżonych kąpielisk. Kontrola przeprowadzona została na terenie Jeleniej Góry przy zbiornikach, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Jeleniogórscy policjanci przypominają:

•    Korzystajmy z kąpielisk, strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych

i oznakowanych

•    Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska

•    Stosujmy się do poleceń ratownika

•    Nie zakłócajmy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychajmy się, nie zaśmiecajmy terenu

•    Nie wchodźmy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek

•    Nie wskakujmy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem

•    Korzystajmy z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu

NIE WOLNO !

•    Wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona

•    Niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska

•    Niszczyć znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona

•    Kąpać się w portach, na przystani, przy zaporach, mostach, w ujęciach wody pitnej, stawach hodowlanych, basenach przeciwpożarowych, gliniankach i przy falochronach

•    Skakać do wody na głowę nie znając głębokości wody i jej dna

Pamiętaj! Dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich. Chwila nierozwagi, brawura  czy przecenie własnych możliwości może być przyczyną utraty zdrowia, trwałego kalectwa, a nawet utraty życia.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony