Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11-latek wywołał fałszywy alarm bombowy. Powiedział, że był to głupi żart

Data publikacji 26.06.2022

Jeleniogórscy policjanci powiadomili Sąd Rodzinny o wybryku, którego dopuścił się 11-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Chłopiec powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku jednorodzinnym w Jeleniej Górze. Policjanci, którzy przeszukali pomieszczenia nie znaleźli żadnych przedmiotów niebezpiecznych, a zgłoszenie okazało się być żartem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze powiadomili Sąd Rodzinny i Nieletnich o 11-letnim mieszkańcu powiatu krośnieńskiego, który wywołał fałszywy alarm bombowy.

Jak ustalili funkcjonariusze, nastolatek zadzwonił do jednego z mieszkańców Jeleniej Góry i powiadomił o tym, że w jego domu podłożony jest ładunek wybuchowy. Na miejscu pojawili się policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-saperskiego KMP w Jeleniej Górze wraz z psem do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i przeszukali budynek. Po sprawdzenie lokalu mieszkalnego wyszło na jaw, że zgłoszenie było żartem 11-latka, a w budynku nie ma żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Prowadzone czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do jego ustalenia. Okazał się nim 11-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, który przyznał się do fałszywego zgłoszenia i oświadczył, że był to głupi żart…

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony