Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci uczestniczyli w pikniku z okazji rozpoczęcie lata

Wałbrzyscy policjanci wzięli udział w pikniku zorganizowanym z okazji rozpoczynającego się lata. Impreza odbyła się na terenie Zespołu Placówek Wsparcia Rodzinnego w Wałbrzychu. Wśród bogatej oferty atrakcji zapewnionej przez organizatorów nie zabrakło policyjnego akcentu. Mundurowi po raz kolejny mogli zademonstrować sprzęt służbowy oraz porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas okresu letniego, promując przy tym zawód policjanta.

Kilka dni temu na terenie Zespołu Placówek Wsparcia Rodzinnego w Wałbrzychu na uczestników pikniku z okazji rozpoczęcia lata czekała moc atrakcji. Podczas wydarzenia nie zabrakło również stoiska policyjnego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem, przymierzając części wyposażenia oraz akcesoria wykorzystywane w służbie oraz usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć jego wnętrze, porozmawiać przez stację i usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o zbliżających się wakacjach, uczulając najmłodszych i ich opiekunów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Policjanci szczególnie akcentowali właściwe zachowanie się nad wodą, bezpieczne korzystanie z kąpielisk i plaż znajdujących się nad akwenami. Mundurowi informowali i ostrzegali o metodach działania oszustów uwrażliwiając osoby dorosłe na czyhające zagrożenia.

Piknik był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funkcjonariusze zapoznawali zainteresowanych z ofertą służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
tel. 604 426 995

  • Policjantka z dziećmi na pikniku
  • Dzieci z policjantem w radiowozie
  • policjantka z dziećmi
  • Dziecko w wyposażeniu policjanta
  • Dzieci z policjantami w radiowozie
Powrót na górę strony