Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca dwóch wymuszeń rozbójniczych w areszcie

Data publikacji 06.05.2021

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie dwóch wymuszeń rozbójniczych. Sprawca groził swoim ofiarom użyciem przemocy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. To kolejne zatrzymanie tego mężczyzny. Kilka dni temu usłyszał zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe. Zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o dokonanie dwóch wymuszeń rozbójniczych. Do zdarzeń doszło na terenie gminy, a napastnik doskonale znał swoje ofiary.

Pierwszy pokrzywdzony usłyszał groźby użycia wobec niego przemocy i żądanie wydania pieniędzy. Drugiemu podejrzany przyłożył nóż do szyi i zagroził przemocą w celu zdobycia telefonu komórkowego i karty bankomatowej.

Zatrzymany 34-latek w Polsce nie był karany, natomiast ma podobne przestępstwa na swoim koncie popełnione poza granicami naszego kraju.

Policjanci odzyskali telefon i kartę bankomatową oraz zabezpieczyli nóż użyty podczas jednego z przestępstw.

Kilka dni wcześniej mundurowi również zatrzymali tego samego mężczyznę w związku z kierowaniem gróźb wobec pracownika socjalnego w celu zmuszenia go do działań skutkujących wypłatą świadczenia.

Na podstawie zebranego materiału sąd zastosował wobec podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu

Opis filmu: Film przedstawia doprowadzenie zatrzymanego do 2 wymuszeń rozbójniczych na ternie powiatu bolesławieckiego. Prowadzony jest przez dwóch policjantów nieumundurowanych, w kamizelkach z napisem policja. Wsiadają do radiowozu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.28 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony