Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadł za kierownicę z trzema promilami alkoholu w organizmie, zakazem sądowym i cofniętymi uprawnieniami

Data publikacji 21.09.2023

Kolejny skrajnie nieodpowiedzialny kierujący, który kompletnie pijany postanowił wsiąść do samochodu i wyjechać na drogę, został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy miejskiej. 42-letni mężczyzna w organizmie miał ponad trzy promile alkoholu, a dodatkowo posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i cofnięte uprawnienia w tym zakresie. Teraz odpowie za swoje niebezpieczne zachowanie przed sądem.

Dolnośląscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Tym razem mający dokładnie 3,28 promila alkoholu w organizmie 42-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego w środę, po godzinie 18:00, na ul. Świerkowej w Wałbrzychu, kiedy jechał w kierunku Poniatowa.

Co więcej, szybko wyszło na jaw, że wałbrzyszanin decyzją Prezydenta Miasta Legnicy już w 2012 roku utracił prawo jazdy, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Świdnicy z 2021 roku miał dodatkowo zakaz kierowania pojazdami. W związku powyższym samochód prowadzony przez mężczyznę został przez policjantów zabezpieczony na parkingu strzeżonym na jego koszt.

Podejrzany stanie teraz przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony