Ta strona używa plików cookie!
close

Zadbajmy o bezpieczeństwo i dopilnujmy przeglądu instalacji grzewczych 

Data dodania: 2 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów. Niesprawne urządzenia grzewcze mogą przyczynić się do tragedii. Przed każdym sezonem grzewczym obowiązkowo powinno się zadbać o przegląd instalacji grzewczych, a przede wszystkim przewodów kominowych i wentylacyjnych. 

W wyniku eksploatacji urządzeń grzewczych osadza się sadza, gromadzą inne zanieczyszczenia , w związku z tym, przed włączeniem centralnego ogrzewania powinno się zadbać o przegląd oraz czyszczenie przewodów kominowych i wentylacyjnych przez wykwalifikowanego kominiarza.

Należy podkreślić, że obowiązek przeglądów i czyszczenia kominów wynika nie tylko z dbałości o infrastrukturę budynku, lecz również obowiązujących przepisów prawnych. 
Policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów . Nie należy zatykać kratek wentylacyjnych, w celu zaoszczędzenia ciepła. Pamiętajmy , że najczęstszą przyczyną zatrucia są tlenkiem węgla są pożary i wadliwa instalacja grzewcza! Czad to cichy zabójca. Nie ma smaku , barwy ani zapachu. Nie „szczypie” w oczy ani w gardle. 
Należy pamiętać, że niedopilnowanie przeglądów urządzeń grzewczych może mieć wpływ na zdrowie i życie Twoje oraz Twojej rodziny. Wystarczy być przezornym. 

 

KPP Kłodzko
 

Powiązane wiadomości