Policja Dolnośląska

Statystyki dnia

05.07.2015
Interwencje1432
Zatrzymani na gorącym uczynku75
Poszukiwani14
- w tym nieletni0
Wypadki drogowe3
Nietrzeźwi kierujący31
04.07.2015
Interwencje1529
Zatrzymani na gorącym uczynku62
Poszukiwani22
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący22
03.07.2015
Interwencje1327
Zatrzymani na gorącym uczynku52
Poszukiwani19
- w tym nieletni0
Wypadki drogowe8
Nietrzeźwi kierujący11
03.07.2015
Interwencje1266
Zatrzymani na gorącym uczynku66
Poszukiwani29
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe17
Nietrzeźwi kierujący22
01.07.2015
Interwencje1275
Zatrzymani na gorącym uczynku71
Poszukiwani19
- w tym nieletni4
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący16
30.06.2015
Interwencje1261
Zatrzymani na gorącym uczynku67
Poszukiwani30
- w tym nieletni4
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący18
29.06.2015
Interwencje1134
Zatrzymani na gorącym uczynku115
Poszukiwani23
- w tym nieletni5
Wypadki drogowe12
Nietrzeźwi kierujący48

Ważne informacje

BIP
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Granty norweskie
Orkiestra Policyjna
PAT - Profilaktyka a TY
Policja oddaje krew
Dylematy Policyjne
Policyjni sportowcy
Nasze Pasje
PKZP
Oceń nas
Komisarz Lew

Najczęściej czytane

 1. Szczęśliwy finał poszukiwań dwójki małych dzieci

  Rozpoczęły się wakacje i na szczęście tym razem skończyło się wszystko dobrze. Policjanci z Oławy wspierani przez funkcjonariuszy innych służb, prowadzili poszukiwania za 4 – letnią dziewczynką i jej 5 – letnim braciszkiem. O zaginięciu policjantów powiadomiła zrozpaczona matka. Przeczesano teren całego miasta. Chłopca po godzinie poszukiwań odnalazł dzielnicowy, który zauważał go na jednej z ulic. Chwilę później odnalazła się też jego siostra. Jak się później okazało dzieci wykorzystały fakt, że ich 17 – letni brat zasnął i same wyszły z domu, bo jak stwierdziły „chciały pójść na lody”.

 2. Policjanci z polsko – niemieckiej grupy „NYSA” zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże przewodów oraz zniszczenie znacznej części infrastruktury telekomunikacyjnej

  Funkcjonariusze z dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy „NYSA” za Zgorzelca zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże przewodów oraz uszkodzenie dużej części infrastruktury telekomunikacyjnej. Łupem sprawcy padło, co najmniej ponad 300 metrów kabli. Awarie powstałe w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny, to m.in. brak łączności i kilkadziesiąt tysięcy złotych strat. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może grozić teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 3. Przechwycone dopalacze – 2 osoby zatrzymane

  Zabezpieczone kilkadziesiąt opakowań z dopalaczami, 2 zatrzymane i przesłuchane na tę okoliczność osoby oraz decyzja o zamknięciu lokalu, to efekt kontroli przeprowadzonej wspólnie przez wrocławskich policjantów i pracowników inspekcji sanitarnej. Oprócz dopalaczy, funkcjonariusze zabezpieczyli też pieniądze w kwocie ponad 3 tys. złotych co, do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z handlu tego typu substancjami.

 4. Włamywacz i złodziej paliwa wpadł w ręce policjantów – zatrzymany jest podejrzany, o co najmniej kilkanaście przestępstw

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który wpadł w ręce wałbrzyskich policjantów, a który podejrzany jest, o co najmniej kilkanaście przestępstw. Sprawca pod osłoną nocy włamywał się do baków samochodów, zaparkowanych w miejscach nieoświetlonych i ustronnych, skąd kradł paliwo. Zatrzymanie podejrzanego było efektem prowadzonych obserwacji wielu miejsc oraz działań operacyjnych. Teraz o dalszym losie mężczyzny, zdecyduje sąd.

 5. Podsumowanie akcji „Trzeźwy poranek” na Dolnym Śląsku – 55 kierujących nietrzeźwych

  Niestety znowu nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Tak wynika ze wzmożonych działań kontrolnych pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” przeprowadzonych w ostatnich dniach na terenie województwa przez dolnośląskich policjantów. Wśród ponad 9 tys. przebadanych kierujących, okazało się, że 55 z nich, wykazując się brakiem zdrowego rozsądku i lekceważąc przepisy oraz zasady bezpiecznej jazdy, wsiadło za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

STOP SEKSTYRUSTYCE