Policja Dolnośląska

Statystyki dnia

27.07.2015
Interwencje1092
Zatrzymani na gorącym uczynku77
Poszukiwani21
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący29
26.07.2015
Interwencje1338
Zatrzymani na gorącym uczynku77
Poszukiwani12
- w tym nieletni0
Wypadki drogowe6
Nietrzeźwi kierujący23
25.07.2015
Interwencje1454
Zatrzymani na gorącym uczynku52
Poszukiwani11
- w tym nieletni1
Wypadki drogowe10
Nietrzeźwi kierujący24
24.07.2015
Interwencje1476
Zatrzymani na gorącym uczynku49
Poszukiwani22
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe2
Nietrzeźwi kierujący16
23.07.2015
Interwencje1195
Zatrzymani na gorącym uczynku67
Poszukiwani18
- w tym nieletni2
Wypadki drogowe8
Nietrzeźwi kierujący18
22.07.2015
Interwencje1245
Zatrzymani na gorącym uczynku65
Poszukiwani19
- w tym nieletni1
Wypadki drogowe8
Nietrzeźwi kierujący23
21.07.2015
Interwencje1252
Zatrzymani na gorącym uczynku44
Poszukiwani24
- w tym nieletni1
Wypadki drogowe5
Nietrzeźwi kierujący17

Ważne informacje

BIP
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego - POWIADOM NAS!!!
Granty norweskie
Orkiestra Policyjna
PAT - Profilaktyka a TY
Policja oddaje krew
Dylematy Policyjne
Policyjni sportowcy
Nasze Pasje
PKZP
Oceń nas
Komisarz Lew

Najczęściej czytane

 1. Pożegnaliśmy naszego kolegę – zginął ratując ludzkie życie

  Asp. sztab. Marek Dziakowicz pełnił służbę w Policji od 14 lat. 20 lipca br., kiedy doszło do tragedii, policjant z Wałbrzycha właśnie rozpoczynał urlop w miejscowości Gąski, koło Mielna. Spacerując z żoną i córką po plaży, zauważył wołającego o pomoc młodego mężczyznę, który znajdował się około 30 metrów od brzegu. Funkcjonariusz z Wałbrzycha natychmiast razem z trójką innych osób, ruszył na pomoc tonącemu 16 - latkowi. W wyniku podjętej akcji ratunkowej udało się uratować tonącego mężczyznę. Niestety funkcjonariusz niesioną pomoc przypłacił życiem. W ostatniej podróży asp. sztab. Markowi Dziakowiczowi towarzyszyła rodzina, przyjaciele i koledzy ze służby.

 2. Miliony papierosów i tony krajanki tytoniowej bez akcyzy - zorganizowane uderzenie służb w nielegalny biznes tytoniowy

  Przechwycenie ponad 2,7 miliona sztuk papierosów oraz 5,5 tony tytoniu, a także zlikwidowanie 3 nielegalnych magazynów i sortowni nielegalnie wyprodukowanych wyrobów, to efekt zorganizowanych, wspólnych działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy wrocławskiego zarządy Centralnego Biura Śledczego Policji, Izby Celnej we Wrocławiu oraz legnickiej placówki Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. W związku z przestępczym procederem zatrzymano 3 mężczyzn. Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów, podlegających akcyzie, to 5,3 miliona złotych.

 3. Dolnośląskie obchody Święta Policji

  W tym roku obchodzimy 96 rocznicę powołania Policji Państwowej. W związku z tą wyjątkową okazją, 22 lipca 2015 r. na wrocławskim Rynku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji, połączone z wręczeniem sztandaru Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Ceremonię nadania sztandaru oraz wręczenia awansów, nominacji, odznaczeń i przekazania podziękowań, poprzedziła uroczysta Msza Św. w kościele garnizonowym z udziałem pocztów sztandarowych jednostek policji garnizonu dolnośląskiego. Z okazji święta - Policja dolnośląska pragnie podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nią angażują się w budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Dolnego Śląska.

 4. 16-latek kierował skradzionym autem

  Jeleniogórscy policjanci zatrzymali nieletniego, który kierował skradzionym pojazdem. Funkcjonariusze z patrolu rowerowego zauważyli w trakcie pełnionej nocnej służby młodego mężczyznę, który siedział w samochodzie. Obserwowany zachowywał się nerwowo i często się rozglądał. Kiedy funkcjonariusze chcieli otworzyć drzwi do auta ten natychmiast odjechał. Podjęte wspólne działania z patrolem zmotoryzowanym pozwoliły na zatrzymanie podejrzewanego nastolatka. O losie nieletniego zdecyduje teraz sąd rodzinny.

 5. Dolnośląscy policjanci w projekcie „Miasto Dzieci”

  Od kilku dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu na terenie Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego uczestniczą w projekcie dydaktyczno - wychowawczym pn. „Miasto Dzieci”. Najmłodsi tworzą swoje własne „miasto”, na terenie którego działają firmy, przedsiębiorstwa i instytucje a przedstawiciele różnych profesji pokazują dzieciom jak wygląda ich dzień pracy. Podczas prezentacji swojego zawodu policjanci codziennie starają się przygotować nowe atrakcje dla uczestników zabawy oraz zainteresować wszystkich służbą w Policji.

STOP SEKSTYRUSTYCE