Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymany pijany kierowca, który miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że jechał na rozmowę o pracę...

Data dodania: 14 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Dzięki wzorowej postawie kierowcy ciężarówki, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany 29-letni mężczyzna z powiatu jaworskiego miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Policjantom tłumaczył się, że musiał wsiąść za kierownicę pojazdu, bo jechał na rozmowę o pracę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W dniu 13 sierpnia br., około godz. 14.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został w miejscowości Gniewomierz ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy.

Jak ustalono, kierowca Peugeota miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego. Mężczyzna natychmiast podbiegł do kierującego Peugeotem, zatrzymał jego samochód blokując mu drogę i uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie.

29-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego tłumaczył się policjantom, że musiał wsiąść za kierownicę samochodu, bo jechał na rozmowę o pracę. Mężczyzna z uwagi na swój stan nietrzeźwości został umieszczony w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15  lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel.  504 – 798 – 649