Ta strona używa plików cookie!
close

Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Kierujący pędził w obszarze zabudowanym o 98 km/h za dużo

Data dodania: 28 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Kolejnych trzech kierowców zatrzymanych przez górowskich policjantów za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym „pozbyło się” prawa jazdy na następne trzy miesiące.

Tylko na terenie jednej miejscowości w trakcie ubiegłego tygodnia policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę.

W  czwartek 23 maja w godzinach wieczornych w miejscowości Jastrzębia policjanci górowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Mercedesem 33-letniego mieszkańca Wschowy. Mężczyzna przekroczył prędkość aż o 75 km/h i utracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Następnego dnia po południu, w tej samej miejscowości, kierujący osobowym Volkswagenem 37-letni mieszkaniec Łodzi stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy za jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 148 km/h.

Dla kierującej BMW 23-letniej mieszkanki gminy Żmigród sobota 25 maja też nie była szczęśliwym dniem. Kobieta przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, przekroczyła ją o 56 km/h, skutkiem czego również jej funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące.

Wszyscy kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi, a konto każdego z nich powiększy się dodatkowo o 10 punktów karnych.
Kolejny raz apelujemy do kierowców o rozwagę. Należy pamiętać, że rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym przekroczenie prędkości, stwarza zagrożenie nie tylko dla innych uczestników, ale przede wszystkim dla nas samych. Pamiętajmy też, że nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Górze
podkom. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747