Ta strona używa plików cookie!
close

Zaproszenie na uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie

Data dodania: 11 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Komendant Powiatowy Policji w Oławie oraz Starosta Oławski serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu na uroczystość Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie, która odbędzie się 29 września 2019 roku.

W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej, Komenda Powiatowa Policji w Oławie dostąpi niezwykłego wyróżnienia. 29 września 2019 r. odbędzie się tam uroczystość Nadania Sztandaru, jako symbolu zaufania społecznego, tradycji, męstwa, honoru, wierności i ofiarnej służby Ojczyźnie. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 13.00 w Oławie. Po Mszy Św. o godz. 14.15 zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu na uroczysty apel z okazji Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Pomysł nadania sztandaru oławskiej jednostce Policji zrodził się w 2018 r. roku. Wtedy też powołany został Społeczny Komitet na Rzecz Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie, w skład którego weszli przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Powiatu Oławskiego Panem Zdzisławem Brezdeniem. Jego ufundowanie jest wyrazem uznania i wsparcia dla działań tutejszej Komendy Powiatowej Policji.

Sztandar jest atrybutem odwołującym się do tradycji i historii. Jest również symbolem przynależności i tożsamości z formacją. Jego nadanie wzmocni i podkreśli poczucie więzi wśród oławskich policjantów oraz podniesie prestiż jednostki. Sztandar będzie uświetniał najważniejsze uroczystości społeczno-patriotyczne, będzie również okazją do zaprezentowania elementów pięknego policyjnego ceremoniału. Wystąpienie publiczne ze sztandarem jest wyróżnieniem dla policjantów, a zarazem jednym z najsilniejszych oddziaływań promujących naszą formację w społeczeństwie.

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wszystkich mieszkańców powiatu.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605 – 316 – 497

Galeria

Powiązane wiadomości