Ta strona używa plików cookie!
close

Za udział w bójce odpowiedzą przed sądem

Data dodania: 13 marca 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce. Policjanci w okolicach dzielnicy Stare Miasto zauważyli grupę bijących się osób. Natychmiast wezwano na miejsce wsparcie dodatkowych patroli. Część ze sprawców widząc interweniujących funkcjonariuszy uciekła. Przypomnijmy, że za udział w bójce grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policyjni wywiadowcy patrolując wrocławskie Stare Miasto zauważyli grupę bijących się wzajemnie osób. Widząc dużą dysproporcje sił natychmiast wezwali wsparcie i pobiegli rozdzielać napastników. Część z nich na widok nadbiegających funkcjonariuszy natychmiast się rozbiegła, ale czwórka z pozostałych, nie zważając na obecność policjantów kontynuowała walkę.

Mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani. Ze względu na doznane obrażenia ciała dwóch uczestników bójki zostało przewiezionych do szpitala. Jak wykazało badanie na zawartość alkoholu w organizmie wszyscy uczestnicy bijatyki byli nietrzeźwi.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za udział w bójce grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu