Ta strona używa plików cookie!
close

Włamali się i okradli, co najmniej 50 piwnic – zostali zatrzymani przez policjantów

Data dodania: 13 stycznia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby podejrzane liczne włamania i kradzieże mienia. Policjanci ustalili, że mężczyźni mają na swoim koncie, co najmniej 50 włamań do piwnic na ternie miasta. Ich łupem padły m.in. rowery, elektronarzędzia oraz inne drobne przedmioty, które przedstawiały dla nich jakąś wartość. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 50 tyś. złotych. Oboje za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32 lata podejrzanych o serię przestępstw przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani mają na koncie, co najmniej 50 czynów przestępczych, których dopuścili się w Jeleniej Górze od września ubiegłego roku do stycznia 2017 roku. Są to kradzieże z włamaniem do piwnic. Ich łupem padały elektronarzędzia, narty, rowery górskie, akcesoria wędkarskie, elementy metalowe, klucze, artykuły spożywcze oraz inne rzeczy, które przedstawiały dla podejrzanych jakąś wartość. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 50 tysięcy złotych. 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Niewykluczone, że zatrzymani mają na koncie więcej podobnych przestępstw. Część prowadzonych spraw zostało już umorzonych, a po zatrzymaniu włamywaczy na nowo podjętych. 

Realizując czynności w tych sprawach policjanci w miejscach zamieszkania zatrzymanych odnaleźli część skradzionego mienia. Jego wartość oszacowano na kwotę blisko 8 tysięcy złotych.

Mężczyznom za kradzieże z włamaniem grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490