Ta strona używa plików cookie!
close

Włamał się do sklepu ze sprzętem RTV i AGD – policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali znaczną część zrabowanego towaru

Data dodania: 12 stycznia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z miejscowych sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Złodziej po pokonaniu zabezpieczeń zabrał z wnętrza pomieszczenia towar o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów. Włamywacz był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Jak ustalili policjanci, w ubiegłym tygodniu pod osłoną nocy jakaś osoba dokonała kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów gdzie znajdował się sprzęt RTV i AGD w Miliczu. Sprawca po zerwaniu kłódek zabezpieczających kratę na drzwiach i po wybiciu szyby wszedł do wnętrza sklepu skąd ukradł różne przedmioty elektroniczne m.in. radia samochodowe i nawigacje, laptopa, aparat fotograficzny, kamerę, golarki do strzyżenia włosów oraz inne cenne przedmioty. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na łączną kwotę przekraczającą 10 tys. złotych.

Zaraz po ujawnieniu tego włamania sprawą zajęli się miliccy policjanci. Wykonano szereg czynności operacyjnych i na podstawie analizy zebranych informacji oraz właściwego rozpoznania w miejscowym środowisku przestępczym już po kilku dniach od włamania funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą tego przestępstwa. W miejscu zamieszkania podejrzewanego o ten czyn 37-letniego mieszkańca Milicza policjanci znaleźli większość ze skradzionego sprzętu elektronicznego. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany.

37-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci odzyskali także inne skradzione w tej sprawie przedmioty w jednym z lombardów, gdzie włamywacz zdążył je sprzedać, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczył na własne wydatki.

Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507-135-830