Ta strona używa plików cookie!
close

Warsztaty - „Obudzić wyobraźnię młodzieży”

Data dodania: 26 maja 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Uczniowie szkół średnich uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez głogowską policję oraz Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie. Warsztaty mają na celu przypomnienie o zagrożeniach związanych z używkami oraz środkami odurzającymi i psychotropowymi. Drugim ważnym problemem poruszanym w trakcie spotkania była cyberprzemoc.

W warsztatach odbywających się w dniach 23-24 maja 2017 roku uczestniczyło blisko 100 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych. Młodzież szkół średnich to grupa szczególnie narażona na różnego rodzaju zagrożenia. Rozmawiano o tych związanych z alkoholem i narkotykami nie tylko w kontekście uzależnienia, ale również kładąc nacisk na odpowiedzialność prawną i karną wynikającą z przestępstw, na jakich popełnienie narażamy się poprzez określone zachowania. Odrębną część warsztatów poświecono zjawisku cyberprzemocy oraz konsekwencjom prawnym jej stosowania.

Ważnym aspektem warsztatów były również zagrożenia w ruchu drogowym wynikające ze spożywania alkoholu oraz zażywania narkotyków. Młodzież samodzielnie zdefiniowała najważniejsze przyczyny tragedii na drodze. Prowadzący warsztaty starali się „obudzić wyobraźnię młodzieży” po to, aby sama była w stanie unikać niebezpiecznych zachowań na drodze.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 – 904 – 452 

 

Galeria

Powiązane wiadomości