Ta strona używa plików cookie!
close

VI edycja Festynu Służb Mundurowych

Data dodania: 13 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Na terenie Lądowiska Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach, odbyła się VI edycja Festynu Służb Mundurowych organizowana z okazji Dnia Dziecka. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i pozostałych służb mundurowych oraz ratownictwa medycznego z powiatu połączyli siły, by w jednym miejscu i czasie zaprezentować się społeczeństwu, a to wszystko w ramach programu „Kręci mnie Bezpieczeństwo”. Na uczestników czekało wiele atrakcji w postaci m.in. zabaw, konkursów z nagrodami i różnego rodzaju pokazów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Świdnicy pod kierownictwem Przewodniczącego Dariusza Misiury, wspólnie ze związkami zawodowymi innych służb mundurowych oraz ratownictwa medycznego powiatu świdnickiego z Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennictwa już po raz VI zorganizowały festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w weekend na Lądowisku Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Festyn był doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej pracy funkcjonariuszy oraz sprzętu, jakim dysponuje Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna oraz Pogotowie Ratunkowe. Wystawiono stanowiska i namioty prewencyjno-informacyjne, zrealizowano dynamiczne pokazy działań, prezentacje sprzętu i umundurowania. Z całą pewnością każdy z uczestników tego wydarzenia mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Nie zabrakło także licznych atrakcji dla dzieci - celem imprezy, jak co roku było propagowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia poprzez gry oraz zabawy. W trakcie festynu przeprowadzono także liczne konkursy dla najmłodszych dotyczące wiedzy o służbach mundurowych z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów we Wrocławiu.

W ramach cyklu profilaktycznego „Kręci mnie Bezpieczeństwo” przeprowadzono pogadanki z zakresu zasad bezpiecznego zachowania w trakcie wakacji, w tym nad wodą oraz szkolenia dla najmłodszych, dotyczące postępowania w przypadku ataku zwierzęcia.

W programie nie zabrakło pokazu tresury psów służbowych, sprzętu wojskowego, czy występów iluzjonisty, dla chętnych istniała także możliwość przelotu samolotem oraz przejażdżki bryczką.

Festyn uświetnił przejazd 28 motocykli z Jaworskiej Grupy Motocyklowej z prezesem Stanisławem Stankowskim na czele. Motocykliści pozostali na festynie i stali się jedną z atrakcji. Kierowcy prezentowali dumnie swoje maszyny, którymi chętni w tym dniu mogli się przejechać.

Jedną z atrakcji był również pokaz wyszkolenia psów policyjnych, które zaprezentowały swoje posłuszeństwo wobec opiekuna. Funkcjonariusze pokazali jak podczas szkoleń wygląda zabawa z czworonogiem. Następnym elementem była prezentacja umiejętności obronnych. Widzowie mogli zobaczyć z bliska jak zachowuje się zwierzę, gdy ktoś zagraża jego przewodnikowi. Dało to początek jeszcze bardziej dynamicznym pokazom. Wtedy też widzowie obserwowali jak służbowe psy obezwładniały niebezpiecznego przestępcę. Na koniec widzowie podsumowali pokaz gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

Galeria

Powiązane wiadomości