Ta strona używa plików cookie!
close

Usłyszeli 23 zarzuty włamań

Data dodania: 28 grudnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym o włamania do piwnic, pomieszczeń gospodarczych oraz pojazdów na terenie Legnicy. Sprawcy zostali zatrzymani dzięki czujności policjanta, który w czasie wolnym zauważył jak kręcą się przy zaparkowanych pojazdach i przekazał tą informację funkcjonariuszom będącym w służbie. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali jednego z mężczyzn, który jak się okazało, ukradł antenę z zaparkowanego auta. Następnego dnia w ich ręce wpadł jego wspólnik. Okazało się, że obaj mężczyźni mają na swoim sumieniu znacznie więcej zdarzeń.

Na terenie Legnicy funkcjonariusz Wydziału Prewencji komendy miejskiej będąc po służbie około godziny 3.40 zauważył dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu zaparkowanych pojazdów przy Alei Rzeczpospolitej. Poinformował o tym fakcie policjantów znajdujących się w służbie. Funkcjonariusze patrolujący okolicę, na ulicy Bielańskiej zauważyli młodego mężczyznę, który w dłoniach trzymał jakiś przedmiot. Na ich widok zaczął on uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chwilę wcześniej ukradł antenę CB radia z jednego z zaparkowanych samochodów. Zatrzymany 20 - latek trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, następnego dnia zatrzymali jego wspólnika, 18-latka, który wspólnie z zatrzymanym ukradł antenę. Jak dodatkowo ustalili policjanci, zatrzymani w okresie ostatnich dwóch miesięcy dokonali szeregu przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyźni włamywali się do altanek, pomieszczeń gospodarczych, garaży, piwnic oraz pojazdów na terenie Legnicy. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, opony, kosiarki, rowery, radia a nawet artykuły spożywcze oraz alkohol.  

Włamywacze usłyszeli już 23 zarzuty, sprawa ta ma jednak charakter rozwojowy. Policjanci prowadzący tą sprawę nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 20-latek oraz jego młodszy kolega za czyny, których się dopuścili odpowiedzą teraz przed sądem. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 076/876-15-74