Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste ślubowanie kadetów klas mundurowych

Data dodania: 14 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu to miejsce, gdzie odbyło się ślubowanie kadetów klas mundurowych, którzy swoje dalsze życiowe plany wiążą z zawodem policjanta lub strażaka. W uroczystości uczestniczył m. in. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu - mł. insp. Maciej Januszkiewicz.

W tym roku naukę w I klasach mundurowych rozpoczęło 58 uczniów. Uczniowie z klasy policyjnej realizują program nauczania rozszerzony o zagadnienia przydatne do służby. Zajęcia obejmują m. in. zakres wiedzy o Policji, wybrane elementy prawa, czy specyfiki policyjnej pracy. Prowadzą je w Zespole Szkół nr 4 funkcjonariusze I Komisariatu Policji w Wałbrzychu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Po uroczystym ślubowaniu kadetów głos zabrał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz. W swoim wystąpieniu pogratulował uczniom wyboru kierunku kształcenia i życzył samych sukcesów, zarówno w szkole jak i w życiu prywatnym. Na zakończenie podkreślił, że czeka aż po zakończeniu szkolenia wstąpią w szeregi Policji i z dumą wypowiedzą słowa roty ślubowania.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Wałbrzychu
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604-427-014 

 

Galeria