Ta strona używa plików cookie!
close

Ukrywał ponad 2,6 tys. porcji narkotyków, nielegalną broń i kradzione rzeczy – wpadł w ręce policjantów

Data dodania: 10 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Jak się okazało przy sobie oraz w mieszkaniu miał ponad 2,6 tys. porcji marihuany i amfetaminy, haszysz oraz tabletki Ecstazy. Policjanci zabezpieczyli również mienie pochodzące z kradzieży oraz broń i amunicję. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Osiedle, prowadząc działania operacyjne ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali podejrzanego mężczyznę. I tym razem intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. Jak się okazało 39-letni mieszkaniec Wrocławia posiadał przy sobie środki odurzające.

W toku dalszych czynności policjanci w mieszkaniu zatrzymanego znaleźli łącznie ponad 2,6 tys. porcji marihuany i amfetaminy, a także haszysz i tabletki Ecstazy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do porcjowania narkotyków i  mienie pochodzące z kradzieży. 39-latek miał świadomość, że sprzęt elektroniczny o wartości blisko 5 tys. złotych pochodził i nabyty został w efekcie z przestępczego procederu.

Nie był to jednak koniec nielegalnych rzeczy, ukrywanych przez mężczyznę.  Kryminalni zabezpieczyli także broń palną i amunicję. 39-latek miał ją schowaną w mieszkaniu i nie posiadał na nią wymaganych zezwoleń.

Cały sprzęt i środki odurzające zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do aresztu. Sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło – KMP Wrocław)

 

Powiązane wiadomości