Ta strona używa plików cookie!
close

Ukradli, a później spalili samochód o wartości 70 tys. złotych – zostali zatrzymani przez policjantów i tymczasowo aresztowani

Data dodania: 2 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

75-latek odpoczywał na terenie jednej z podwrocławskich miejscowości, gdy zaatakowali go dwaj mężczyźni. Sprawcy uderzyli go szklaną butelką w głowę i zażądali wydania kluczyków do zaparkowanego nieopodal samochodu. Senior oddał kluczyki do osobowej Toyoty i chwilę później nią odjechali. Mężczyźni jeździli tym autem, a gdy im się znudziło, podpalili pojazd i uciekli. Policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzanych. Następnie doprowadzili do sądu, który podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło na terenie gminy Siechnice. Ustalenia policjantów potwierdziły, że sprawcy najpierw uderzyli pokrzywdzonego butelką w głowę, a następnie zażądali wydania kluczyków do samochodu marki Toyota o wartości 70 tysięcy złotych. Jeździli ukradzionym samochodem po miejscowości, a gdy im się znudziło, spalili pojazd.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu od razu po uzyskaniu informacji o kradzieży zajęli się sprawą. Chwilę później zauważyli w swoim rejonie działania mężczyznę, który odpowiadał wstępnemu rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Następnie współpracując z policjantami pionu kryminalnego, również z komendy miejskiej, potwierdzono udział wytypowanego mężczyzny w tym zdarzeniu. 75-latek potwierdził też, że jest to jeden ze sprawców zdarzenia. 39-latek został zatrzymany przez policjantów i trafił do aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży oraz zniszczenia mienia i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Kolejne czynności wykonane w tej sprawie przez policjantów z wydziału kryminalnego, doprowadziły do ustalenia dwóch kolejnych osób biorących udział w tym zdarzeniu. Zatrzymano kobietę i mężczyznę, przebywających na terenie powiatu wrocławskiego. Na bazie materiałów zgromadzonych przez funkcjonariuszy, mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, kradzieży oraz zniszczenia mienia, a także został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Kobiecie również przedstawiono takie zarzuty jak zatrzymanym mężczyznom, natomiast sąd podjął decyzję o zastosowano wobec niej dozoru policji.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 

Galeria