Ta strona używa plików cookie!
close

Świdnica: Bezpieczna kobieta – ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego

Data dodania: 30 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W Świdnicy ruszyła XVII edycja działań prewencyjnych pn. „Bezpieczna Kobieta” realizowanych przez funkcjonariuszy wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich. W uroczystym rozpoczęciu uczestniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom. Adam Jacek Pilch. Podczas pierwszego spotkania uczestniczki zostały zapoznane z zasadami zachowania się w przypadku incydentu o charakterze terrorystycznym.

Świdniccy policjanci wspólnie z Kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział  mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m. in. z zakresu samoobrony. To już XVII edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie świdniczankom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem. Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu zostały również zapoznane z zasadami zachowania się w przypadku incydentu o charakterze terrorystycznym.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem. Policjanci w czasie szkolenia zwracają uwagę pań głównie na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony. Pierwsze spotkanie zakończyło się omówieniem założeń i instrukcją zamieszczania zgłoszeń na aplikacji  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 

Źródło: KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria