Ta strona używa plików cookie!
close

Strzelińscy policjanci oddali krew, włączając się w akcję „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 3 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Strzelin

Prawie 2 litry krwi oddali krwiodawcy w Strzelinie podczas pierwszej w tym roku zbiórki organizowanej tam przez wrocławską stację krwiodawstwa. Dobroczynność i chęć niesienia pomocy potrzebującym - takie cele przyświecały osobom, które w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” oddały krew.

Akcja przeprowadzona została w sali gimnastycznej w CKZiU w Strzelinie, a obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem szefa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na terenie całej Polski. Krew można oddawać przez cały marzec podczas akcji w każdym województwie, w tym również na Dolnym Śląsku.

Funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddają krew od lat. Z własnej inicjatywy pomagają chorym i potrzebującym.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Strzelinie

 

Galeria