Ta strona używa plików cookie!
close

Sprawca zniszczenia opon zatrzymany

Data dodania: 8 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Nieznany sprawca w ciągu jednej nocy zniszczył opony w kilku samochodach zaparkowanych na terenie jednej z dzielnic stolicy Dolnego Śląska. Wśród pojazdów były takie, które miały poprzebijane wszystkie cztery opony. Sprawą zajęli się wrocławscy kryminalni. Czynności przeprowadzone przez policjantów i ustalenia jakie poczynili doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o ten czyn. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jedna noc wystarczyła, aby chuligańskim wybrykiem unieruchomić kilka aut. Ktoś poprzebijał opony w samochodach zaparkowanych w okolicy ul. Komandorskiej we Wrocławiu. Niektóre z pojazdów miały zniszczone wszystkie cztery opony. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskich Krzykach, którzy rozpoczęli działania operacyjne w celu namierzenia sprawcy tych zniszczeń. Ich praca szybko przyniosła oczekiwany efekt.

Funkcjonariusze najpierw namierzyli, a następnie zatrzymali osobę podejrzaną o ten czyn. Okazało się, że jest nią 49-letni mieszkaniec Wrocławia. Już ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca nie kierował się konkretnym motywem, a opony niszczył z powodów czysto chuligańskich. W tej chwili trwają czynności z zatrzymanym.

W świetle obowiązujących przepisów za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817