Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data dodania: 11 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Bezpieczeństwo osób pieszych na drodze było głównym tematem spotkań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy, z grupą blisko 150 przedszkolaków uczęszczających do jednego przedszkoli w Świętej Katarzynie. Funkcjonariusze przypomnieli też maluchom, jak niebezpieczne mogą być kontakty z osobami obcymi, a także nakłaniali do noszenia elementów odblaskowych.

Podczas prelekcji w grupie cztero i pięciolatków, które prowadził asp. szt. Tadeusza Witkowskiego z sierż. szt. Patrycją Dudą poruszano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę policjanci zwracali na sposób zachowania dzieci w rejonie przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną i tych bez sygnalizacji, a także drogach, przy których w ogóle nie ma chodnika.

Przedstawione zostały także niebezpieczne sytuacje, jakie mogą napotkać pieszych na drodze. Ponadto przypomniano najmłodszym jak niebezpieczne mogą być kontakty z osobami obcymi. Policjanci powtarzali też z dziećmi numery telefonów alarmowych tak, aby wiedziały gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia.

Po zakończonych zajęciach policjanci przekazali też przedszkolakom kamizelki odblaskowe, przypominając o korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Galeria