Ta strona używa plików cookie!
close

Ruszyły policyjne patrole rowerowe

Data dodania: 16 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Funkcjonariusze z powiatu dzierżoniowskiego pełnią służbę na rowerach. Patrolują miejsca, do których dojazd samochodem jest utrudniony lub wręcz niemożliwy. Policjanci zwracają uwagę w szczególności na wykroczenia społecznie uciążliwe, reagują na wszelkiego rodzaju przejawy łamania prawa.

W powiecie dzierżoniowskim ruszyły policyjne patrole rowerowe. Policjanci pełniący służbę prewencyjną patrolują od wiosny do jesieni obszary rekreacyjne i turystyczne, czyli rejony, gdzie często nie może wjechać radiowóz. Funkcjonariusz na rowerze znacznie szybciej dotrze na miejsce niż patrol pieszy, a policjanci podczas takiej właśnie służby są bliżej obywateli. Podczas służby na rowerach patrolują w szczególności parki i skwery zielone między blokami, place zabaw oraz miejsca wyłączone z ruchu pojazdów, a także ścieżki rowerowe.

Podstawowym zadaniem policjantów jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz wykroczeniom i przestępstwom. Policjanci zwracają uwagę na zachowania niezgodne z prawem. Funkcjonariusze rozmawiają także z dziećmi na temat bezpieczeństwa i rozdają odblaski odpoczywającym w parkach lub w pobliżu szlaków rowerowych.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 – 230 – 794

 

 

Galeria