Ta strona używa plików cookie!
close

Przewoził w samochodzie 88 worków nielegalnego tytoniu. Wpadł w ręce wrocławskich policjantów

Data dodania: 16 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej, realizując czynności operacyjne, zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę przewożącego nielegalne wyroby tytoniowe. 53-latek ukrywał w bagażniku oraz na tylnym siedzeniu pojazdu paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy i 88 worki tytoniu. Straty Skarbu Państwa zostały określone na ponad 50 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zajmowali się sprawą dotyczącą nielegalnych wyrobów tytoniowych. Policjanci ustalili operacyjnie osoby, które mogą mieć związek z tym przestępczym procederem. Podczas realizacji  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Pojazd był przez policjantów wybrany nieprzypadkowo. Mieli oni bowiem podejrzenie, że kierowca może nim przewozić nielegalne wyroby tytoniowe.

Policyjna intuicja i wcześniejsze ustalenia nie zawiodły mundurowych. W kontrolowanym samochodzie funkcjonariusze ujawnili nielegalny tytoń oraz paczki papierosów. Wszystko ukryte było w plecakach i torbach podróżnych znajdujących się w bagażniku oraz na tylnym siedzeniu pojazdu. Paczki tytoniu zawinięte były dodatkowo w czarne, foliowe worki, żeby jak najmniej wyczuwalna była ich charakterystyczna woń.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 44 kilogramy tytoniu, które spakowane były w 88 workach. Zabezpieczono także 230 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku ponad 50 tysięcy złotych.

Zatrzymany 53-latek trafił do policyjnego aresztu. O dalszym jego losie zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 - 817

 

 

Galeria