Ta strona używa plików cookie!
close

Przedświąteczna zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data dodania: 31 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Wojska Polskiego włączyli się do działań w ramach ogólnopolskiej akcji pn. „SpoKREWnieni służbą”. Zbiórka krwi prowadzona jest w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Policjanci oddawali to, co najcenniejsze – krew ratującą życie potrzebującym.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca rok temu w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data 1 marca została wybrana nieprzypadkowo. Jest to, bowiem święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. W akcji zbiórki krwi na szczytny cel uczestniczą funkcjonariusze służb MSWiA i MON. Akcję może również wspomóc każda osoba chcąca oddać krew dla innych.

Na terenie Bolesławca przy Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w tzw. „krwiobusie” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa miała miejsce przedświąteczna zbiórka krwi.  

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i Wojska Polskiego oddawali krew na szczytny cel.  

W bolesławieckiej jednostce tego typu akcje są regularnie organizowane i cieszą się dużym zainteresowaniem.    

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel.600-266-990

 

Galeria