Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjny pościg - kierowca był poszukiwany, nie miał prawa jazdy, a samochód, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych

Data dodania: 8 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy po pościgu zatrzymali 35-letniego kierowcę Fiata Ducato, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Prochowicach. Mężczyzna uciekał autem, pieszo i przez rzekę, ponieważ nie miał prawa jazdy

Do zdarzenia doszło 7 marca br. około godziny 15:45 w miejscowości Prochowice. Kiedy funkcjonariusze kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów, zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Fiat Ducato, który na widok policjantów zjechał na pobocze, wysiadł z pojazdu i zaczął coś robić pod pokrywą silnika, następnie wsiadł do pojazdu zawrócił i odjechał w kierunku Lubina.

Funkcjonariusze z uwagi na nietypowe zachowanie się mężczyzny postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, podając sygnał kierującemu do zatrzymania się. Kierujący widząc sygnały dawane przez mundurowych, gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Kierujący pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, kontynuując ucieczkę.

Podczas pościgu policjanci zarejestrowali szereg wykroczeń drogowych tj. nie sygnalizowanie manewru skrętu, niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych. Swoją pełną brawury jazdą stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie pomiędzy Prochowicami, a Lisowicami przy wałach rzecznych, mężczyzna zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci podjęli pieszy pościg za nim. Po kilkudziesięciu metrach biegu mężczyzna wskoczył do rzeki, gdzie chciał przedostać się na drugą stronę. Mimo tego funkcjonariusze, aby zatrzymać uciekiniera dalej kontynuowali pościg. Po chwili 35-latek został skutecznie obezwładniony i zatrzymany.

Jak się po chwili okazało mężczyzna uciekał, ponieważ był poszukiwany, celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę. Nie posiadał prawa jazdy ponieważ zostało mu ono zatrzymane w grudniu 2018, a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymanego mężczyznę osadzili w policyjnym areszcie.
Obecnie funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy!
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert

 

 

Powiązane wiadomości