Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjni ratownicy z drogówki przypominali młodzieży jak udzielać pierwszej pomocy

Data dodania: 14 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Co zrobić, gdy znajdziemy na ulicy osobę nieprzytomną, jak się zachować, gdy w naszym otoczeniu ktoś zachłyśnie się pokarmem lub jak zareagować na wypadek drogowy - takie porady uzyskali wychowankowie Domu Dziecka w Golance Dolnej od policyjnych ratowników z Legnicy.

W miniony piątek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odwiedzili Dom Dziecka w Golance Dolnej, żeby porozmawiać z wychowankami o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji, a także przypomnieć im jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Pokaz był połączony z instruktażem dla wszystkich chętnych, którzy byli zainteresowani sprawdzeniem swoich umiejętności w udzielaniu pomocy. Policjanci tłumaczyli m.in. jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i osoby poszkodowanej, omówili przypadki utraty przytomności, urazów kończyn, ran i krwotoków. Podczas ćwiczeń dzieci uczyły się resuscytacji, zakładania opatrunku oraz unieruchamiania uszkodzonych kończyn.

Funkcjonariusze przypomnieli też dzieciom numery telefonów alarmowych oraz informowali jak szybko i skutecznie przeprowadzić rozmowę dzwoniąc po pomoc.

Pogadanka policjantów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, którzy chętnie uczestniczyli w dyskusji oraz zadawali mnóstwo ciekawych pytań.

Na koniec spotkania policjanci zaprezentowali sprzęt policyjny. Dzieciaki mogły zajrzeć do wnętrza radiowozu, usiąść na motocyklu oraz obejrzeć wyposażenie służbowe funkcjonariuszy.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria

Powiązane wiadomości