Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantki rozmawiały z mieszkańcami o bezpieczeństwie

Data dodania: 14 października 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieckie policjantki przeprowadziły kolejną akcję na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem było to spotkanie z mieszkańcami Żeliszowa, na którym rozmawiano m.in. o zasadach bezpieczeństwa w domu i poza nim. Funkcjonariuszki zwróciły także uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym dotyczące pieszych i rowerzystów. Jednym z omawianych tematów była też nowa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjantki z bolesławieckiej komendy, na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich, uczestniczyły w spotkaniu z mieszkańcami Żeliszowa, które odbyło się w Domu Ludowym. W trakcie spotkania omówione zostały sposoby unikania zagrożeń w postaci m. in. wyłudzeń pieniędzy metodą na tzw. wnuczka, policjanta i inne osoby. Uczestnikom spotkania przekazano także ulotki, naklejki oraz plakaty dotyczące działań profilaktycznych „Babciu, Dziadku - Nie daj się oszukać !”.

Policjantki przypomniały o konieczności właściwego zabezpieczenia domów, mieszkań i pomieszczeń gospodarczych, w tym wartościowego wyposażenia m.in. elektronarzędzi oraz innych przedmiotów. Omówiono również sposoby postępowania z tzw. domokrążcami, wskazano na rozważne podejmowanie decyzji przy dokonywaniu „okazyjnych” zakupów i podpisywaniu umów z tym związanych.

Podczas spotkania funkcjonariuszki przypomniały mieszkańcom także zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, szczególnie w terenie wiejskim, niezabudowanym. Zwróciły uwagę na bezpieczeństwo w aspekcie obowiązku posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, po zmroku. Każdy z uczestników spotkania otrzymał specjalną taśmę odblaskową.

Policjantki odpowiadały również na różnego rodzaju pytania nurtujące mieszkańców powiatu i przekazały im dodatkowe informacje na funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazując założenia aplikacji i możliwość dokonywania zgłoszeń za pośrednictwem internetu.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria