Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka i Komisarz Lew uczestniczyli w spotkaniu z wychowankami z domów dziecka

Data dodania: 19 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjantka ze złotoryjskiej komendy wspólnie z maskotką dolnośląskiej Policji - Komisarzem Lwem uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym dla wychowanków z domów dziecka z terenu kilku województw. Blisko 60-osobowa grupa dzieci spotkała się z funkcjonariuszami, by dowiedzieć się więcej o zawodzie policjanta, jego codziennej pracy, a także jakim sprzętem dysponuje w czasie służby. Nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie, Komisarz Lew wręczał opaski odblaskowe. Dodatkowo dzieci mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu lub przymierzyć specjalne „ubranie” pododdziałów zwartych Policji.

Spotkanie dla wychowanków z 10 domów dziecka odbyło się w Nowych Łąkach. Uczestniczyła w nim blisko 60-osobowa grupa dzieci z kilku województw. Oprócz gier i zabaw mieli możliwość porozmawiania z mundurowymi o ich codziennej pracy oraz zapoznania się z ich wyposażeniem do służby. Nie brakowało chętnych do przymierzenia elementów sprzętu pododdziałów zwartych Policji czy też poznania wyposażenia policyjnego radiowozu. Spotkanie to miało także wymiar edukacyjny. Policjantka w rozmowie z najmłodszymi przypominała o elementarnych zasadach bezpieczeństwa oraz korzystania z numerów alarmowych.

W spotkaniu uczestniczył również Komisarz Lew. Maskotka dolnośląskiej Policji rozdawała dzieciom opaski odblaskowe, które pozwolą być im widocznym na drodze i w słabo oświetlonych miejscach.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603-765-923

 

Galeria

Powiązane wiadomości