Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Data dodania: 12 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Funkcjonariusz jaworskiej komendy w czasie wolnym od służby, wchodząc do jednego z miejscowych marketów zatrzymał mężczyznę, który usiłował ukraść artykuły spożywcze i alkoholowe o wartości ponad 600 złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant w czasie wolnym od służby wchodząc do jednego z jaworskich marketów zauważył, jak w jego kierunku zmierza mężczyzna z pełnym koszem zakupów. Sytuacja była by całkiem normalna, gdyby nie fakt, że próbował on wyjść ze sklepu "pod prąd", wyczekując wcześniej na moment otwarcia się automatycznych drzwi uruchamianych fotokomórką wyłącznie przez osoby wchodzące do placówki handlowej. Złodziej nie przewidział jednak, że kolejnym klientem marketu będzie policjant, który pomimo zaskoczenia niecodzienną sytuacją, błyskawicznie podjął decyzję
o zatrzymaniu 36-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Dzięki sprawnej interwencji na półki sklepowe z powrotem trafiły towary o wartości ponad 600 zł.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Policjanci sprawdzają również, czy nie miał już podobnych czynów na swoim koncie. Za swoje zachowanie odpowie od teraz przed sądem.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 - 039 - 942