Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali rower

Data dodania: 11 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci z Głogowa zatrzymali 19–letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru o wartości blisko 2200 złotych. Funkcjonariusze odzyskali jednoślad, który był już wystawiony do sprzedaży w lombardzie. Za kradzież i oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Jak ustalili policjanci z Głogowa do kradzieży jednośladu doszło 7 maja br. Niestety rower stał się łatwym łupem złodzieja, ponieważ jego użytkownik, pozostawił go na stojaku i nie zabezpieczył w żaden sposób swojego pojazdu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bardzo szybko ustali, kto jest sprawcą tej kradzieży i zatrzymali 19–letniego mieszkańca Głogowa. Podejrzany przyznał się do przestępstwa. Policjanci odzyskali również jednoślad, sprzedany do lombardu za kwotę 500 złotych. Rower trafił z powrotem do właściciela, a 19–latek usłyszał zarzut kradzieży oraz oszustwa. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Do wszystkich właścicieli rowerów apelujemy o należyte zabezpieczenie swojego mienia. Każdorazowo zabezpieczajmy swój rower, mocując go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem. Elementy takie jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe, zabierajmy ze sobą. Oznakuj swój rower w Krajowym Rejestrze Rowerowym.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452