Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali uczestników bójki. Jeden z nich był poszukiwany i przyjechał pojazdem zrabowanym podczas rozboju

Data dodania: 10 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci z Wrocławia interweniowali wobec dwóch agresywnych mężczyzn, którzy bili się na Rynku w Kątach Wrocławskich. Obaj zostali zatrzymani i wtedy okazało się, że jeden z nich, 39-letni mieszkaniec powiatu średzkiego jest osobą poszukiwaną. Mężczyzna podejrzany o popełnienie szeregu czynów zabronionych przyjechał na miejsce samochodem zrabowanym w nocy podczas rozboju. Trafił on prosto do aresztu, a sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich otrzymali informację o bójce na Rynku. Zainterweniowali niemal natychmiast i rozdzielili bijących się mężczyzn. Po sprawdzeniu okazało się, że biorący udział w tym zdarzeniu, 39-latek mieszkający na terenie powiatu średzkiego, jest osobą poszukiwaną w związku z podejrzeniem popełnienia szeregu przestępstw.

Podczas kontroli policjanci ujawnili także przy nim worek strunowy z zawartością białego proszku, który następnie przesłano do badań laboratoryjnych. Zatrzymany 39-latek posiadał również przy sobie kluczyki do osobowego Fiata zaparkowanego nieopodal miejsca bójki. Sprawdzenia w policyjnych systemach informatycznych potwierdziły, że pojazd został poprzedniej nocy skradziony, w wyniku rozboju, który miał miejsce na terenie powiatu średzkiego.

Mężczyzna trafił prosto do aresztu policyjnego, a pojazd zabezpieczono.

Na bazie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze postawili podejrzanemu łącznie 9 zarzutów m.in. za rozbój, kilka kradzieży oraz podpalenie. Wystąpili także z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zdecydował o tymczasowym areszcie mężczyzny na 3 miesiące.

Za czyny, o które jest podejrzany grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP we Wrocławiu