Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali trzech nieletnich, którzy włamali się do domu w budowie, aby zrobić imprezę urodzinową

Data dodania: 18 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali trzech nieletnich podejrzanych o włamanie do domu i uszkodzenie w nim mienia. Nastolatkowie włamali się, aby zrobić imprezę urodzinową kolegi. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy dzięki czujności sąsiadów. Teraz za swój czyn odpowiedzą przez sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony przez zaniepokojonego właściciela domu o podejrzeniu włamania. Pokrzywdzony otrzymał od sąsiadów informację, że do budowanego przez niego domu włamała się grupa osób. Skierowany natychmiast na miejsce patrol, podczas sprawdzania wnętrza budynku, zatrzymał trzech 15-latków. Jak się okazało nieletni dostali się do środka poprzez wyłamanie desek i płyt, które zabezpieczały otwór drzwi garażowych. Następnie wyrwali przewody elektryczne, porysowali ściany i udali się na pierwsze piętro, aby zrobić imprezę. Jeden z chłopców miał ze sobą aparat fotograficzny, którym dokumentował całą „zabawę” nastolatków. Funkcjonariusze zatrzymali trzech 15-letnich włamywaczy i umieścili ich w Policyjnej Izbie Dziecka.

Dzięki czujności sąsiadów i szybkiej reakcji policjantów, nieletnim nie udało się nic ukraść. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł.asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649 

 

Galeria

Powiązane wiadomości