Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy próbowali się ukryć na strychu

Data dodania: 19 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Policjanci z powiatu lwóweckiego po zgłoszeniu o przestępstwie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie. Sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń dostali się do jednego z domów w Orłowicach, żeby zabrać z wnętrza cenne rzeczy. Złodzieje przygotowali już sobie łupy, ale nie zdążyli niczego ukraść z uwagi na interweniujących funkcjonariuszy. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał telefon, iż do domu jednorodzinnego w miejscowości Orłowice najprawdopodobniej włamali się nieznani sprawcy. Natychmiast w miejsce zdarzenia wysłany został patrol oraz policjanci pionu operacyjnego. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że sprawcy są w środku. Funkcjonariusze po wejściu do środka rozpoczęli sprawdzanie pomieszczeń; na strychu domu zatrzymali ukrywających się dwóch mężczyzn.

Zatrzymani to 30 i 38-letni mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Jak się okazało wykorzystując chwilową nieobecność domowników postanowili okraść posesję. Dzięki szybkiej interwencji policjantów podejrzani zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Mężczyźni przygotowali sobie już rzeczy do wyniesienia m.in. alkohol oraz pieniądze. Obaj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby szczególnie w okresie świątecznym zwracać baczną uwagę na zabezpieczenie mieszkań, domów, garaży i posesji. Prosimy o zamykanie okien, włączanie alarmów, oświetlenie posesji oraz w przypadku domów wielorodzinnych zamykanie głównych drzwi wejściowych i nie wpuszczanie na klatkę schodową za pomocą domofonu osób bez szczegółowej weryfikacji. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy kontaktować się dzwoniąc pod numer 112.
asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

 

Powiązane wiadomości