Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

Data dodania: 11 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Lubańscy funkcjonariusze w jednym z garaży na terenie powiatu lubańskiego ujawnili nielegalną uprawę 18 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Pomieszczenie było specjalnie wyposażone na cele prowadzonego procederu. Właściciel uprawy usłyszał już zarzut, a za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z lubańskiej komendy zatrzymali 38 - letniego mężczyznę, który prowadził w garażu uprawę konopi w ilości 18 sadzonek, co stanowiło uprawę mogącą dostarczyć znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna pomieszczenie garażowe przystosował specjalnie do prowadzenia procederu, poprzez zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, wentylacji i ogrzewania, oraz wykonał wiele innych zabiegów koniecznych do prawidłowej wegetacji sadzonek.

Nielegalna uprawa została zlikwidowana, a wstępną wartość zabezpieczonych krzewów konopi oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy konopi.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
st. asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660 – 402 – 169

 

Galeria