Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci uczestniczyli w Dniu Zdrowia z Głogowskim Szpitalem Powiatowym

Data dodania: 11 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci wzięli udział w Dniu Zdrowia z Głogowskim Szpitalem Powiatowym. To już kolejna edycja Pikniku Zdrowia zorganizowana przez Starostwo powiatowe i Zakład Opieki Zdrowotnej w Głogowie. Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet w pracy Policji tym bardziej w okresie rozpoczętego roku szkolnego, podczas którego funkcjonariusze biorą udział w szkoleniach i prelekcjach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Pytania dotyczące bezpieczeństwa, znajomość przepisów ruchu drogowego, szybka reakcja i odpowiednia postawa podczas sytuacji kryzysowych i wypadków, a także bezpieczeństwo najmłodszych przedstawione wyobraźnią dziecka w rysunkach i kolorowankach – z tym i wieloma innymi ofertami z zakresu profilaktyki społecznej mogli spotkać się uczestnicy kolejnego Dnia Zdrowia z Głogowskim Szpitalem Powiatowym, w którym uczestniczyła również Policja wraz z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny wspierani przez uczniów z Klasy Mundurowej Szkoły im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych to priorytet w pracy Policji tym bardziej w okresie rozpoczętego roku szkolnego, podczas którego głogowscy policjanci biorą udział w szkoleniach i prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa w powiecie głogowskim, m.in. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano symulację wypadku samochodowego i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i medycznej z udziałem jednostek Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego, a także pokaz sprzętu ratowniczego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604-904-452

 

Galeria