Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data dodania: 1 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii w Kunicach w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i bezpiecznych zachowaniach na drodze. Akcję patronatem honorowym w całej Polsce objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podczas spotkania policjanci przygotowali wiele atrakcji dla milusińskich. Na początku funkcjonariusze instruowali uczestników jak zachowywać się nad wodą, zwracali uwagę aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych przy wodzie. Dzieci między innymi dowiedziały się, jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym, głównie podczas jazdy rowerem, na rolkach oraz deskorolce. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się w obrębach dróg po zmierzchu.

W dalszej części był pokaz zaprezentowany przez policjantów dotyczący akcji ratowniczej prowadzonej wobec topiącej się osoby i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Każde dziecko mogło nauczyć się i wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie. Funkcjonariusze uświadamiali najmłodszych, ile zaangażowanych jest sił i środków podczas akcji ratowniczej.

Również podczas spotkania zaprezentowano psy ratownicze, które biorą udział w zajęciach edukacyjnych wspólnie z WOPR-em. Dzielnicowi zaprezentowali radiowozy policyjne, gdzie każdy z uczestników półkolonii mógł usiąść za kierownicą i poczuć się być na chwilę prawdziwym policjantem. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały odblaski i drobne upominki. 

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
sierżant sztabowy Jagoda Ekiert  
tel. 504 – 798 – 649   

 

 

Galeria