Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

Data dodania: 26 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci wykorzystują każdą okazję, by spotkać się z osobami starszymi i porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tym razem policjanci odwiedzili członków miejscowego Klubu Seniora „Jubilat".

Spotkanie zorganizowane tym razem z inicjatywy milickich policjantów odbyło się w siedzibie Klubu Nauczyciela w Miliczu. W spotkaniu przeprowadzonym przez st. sierż. Aleksandrę Piłaszewicz zajmującą się w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu m. in. profilaktyką i zapobieganiem przestępczości oraz przez dzielnicowego mł. asp. Przemysława Jareckiego wzięło udział kilku członków działającego w Miliczu Klubu Seniora „Jubilat”, a także dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu i przedstawicielka miejscowej placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W trakcie spotkania policjanci poruszyli kilka tematów związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Przewodnim tematem była problematyka zapobiegania przestępstwom popełnianym przez sprawców działającymi metodami na tzw. wnuczka. Policjanci zaprezentowali zebranym film pokazujący jak działają oszuści – w filmie zaprezentowano jak uchronić się przed oszustami i nie paść ofiarą przestępstwa. Funkcjonariusze mówili także o oszustach działających metodą na policjanta – zebrani seniorzy dowiedzieli się, że Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Prawdziwi policjanci nigdy też nie proszą o zaangażowanie prywatnych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji.

Na koniec spotkania policjanci zaapelowali do seniorów aby w przypadku otrzymania telefonu od osoby, która np. podaje się za krewnego i nie jest rozpoznana przez rozmówcę, odbierający telefon nie podejmował żadnych kroków w kierunku przekazywania pieniędzy nieznanemu – być może jest to próba oszustwa!!!

podinsp. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

 

Galeria