Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci rozmawiali z poborowymi o możliwości wstąpienia do służby w Policji

Data dodania: 21 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Młodzi mężczyźni stający na komisji lekarskiej dla przedpoborowych często zastanawiają się, co zrobić ze swoim dalszym życiem. Podczas prowadzonej w ostatnim czasie kwalifikacji wojskowej w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa w Dzierżoniowie mieli możliwości porozmawiania z policjantami o służbie w Policji. Zainteresowani uzyskiwali od funkcjonariuszy wszelkie informacje związane z procesem rekrutacji kandydatów.

Od połowy marca br. na terenie powiatu dzierżoniowskiego prowadzona jest kwalifikacja wojskowa. W jej trakcie pracownicy kadr z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zapoznają przedpoborowych z możliwościami wstąpienia w szeregi Policji. Funkcjonariusze opowiadają też zainteresowanym o charakterze służby w pionie prewencyjnym, ruchu drogowego czy operacyjnym. Mogą też uzyskać wszelkie informacje związane z procesem rekrutacji kandydatów.

Ponieważ służba w Policji daje ogromną satysfakcję z niesienia pomocy innym, stania na straży prawa, a także możliwość rozwoju zawodowego w różnych kierunkach, zdobycia nowych umiejętności i stałego pogłębiania wiedzy osób zainteresowanych jest sporo.

Policjanci informują też, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć również na stronie internetowej www.policja.gov.pl lub uzyskać osobiście w każdej jednostce Policji. Na terenie Dolnego Śląska za organizację doboru do służby odpowiadają funkcjonariusze Wydziału Doboru i Szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy odpowiadają na pytania pod numerami telefonów: 713404044, 713403453, 713403508, 713404856.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794

 

 

Galeria