Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci odwiedzili bezdomnych z gorącą herbatą

Data dodania: 3 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Niskie temperatury otoczenia, to trudne oraz niebezpieczne warunki dla życia i zdrowia ludzi, a w szczególności osób bezdomnych. Niestety, w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do odmrożeń, wychłodzeń organizmu, a nawet śmierci. Policjanci z powiatu trzebnickiego wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018” sprawdzili miejsca, w których mogą znajdować się potrzebujący pomocy. Napotkane osoby częstowane były gorącą herbatą i otrzymywały talon na zupę.

W ramach codziennych zadań policjanci pełniący służbę patrolową-interwencyjną oraz dzielnicowi w trakcie obchodów zwracają również uwagę na osoby starsze, mieszkające samotnie, które być może nie potrafią same zapewnić sobie zimą odpowiednich warunków do życia i bezpiecznej egzystencji. Działania te mają na celu zapobieżenie przypadkom śmierci w wyniku wyziębienia. Funkcjonariusze informują również o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także wskazują miejsca i placówki, w których można uzyskać pomoc.

Żmigrodzcy policjanci wraz z pracownikami miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej podczas wspólnych działań sprawdzili wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Każda napotkana osoba była częstowana gorącą herbatą z termosu przygotowaną przez GOPS w Żmigrodzie. Również każdy z potrzebujących otrzymywał talon na zupę, którą można zjeść w barze. Niestety, pomimo kilku prób nakłonienia do skorzystania z bezpłatnego przewiezienia do noclegowni, żadna z osób bezdomnych nie skorzystała z tej możliwości.

Policja apeluje do wszystkich o to, aby nie być obojętnym i przekazywać służbom informacje o osobach bezdomnych, samotnych, bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy