Ta strona używa plików cookie!
close

Policja w „Mieście Dzieci”

Data dodania: 14 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

W ramach odbywającej się w dniach 8-17 sierpnia br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy półkolonii pod nazwą „Miasto Dzieci”, swoje specjalne stanowisko prezentuje także Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy. Najmłodsi poznają tam m.in. zasady bezpieczeństwa, specyfikę pracy policjanta oraz dowiadują się jak wygląda i działa sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. W zajęciach ma wziąć udział łącznie około 1100 dzieci.

Od 8 do 17 sierpnia br. świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji jest bazą półkolonii „Miasto Dzieci”, przeznaczonej dla uczniów szkół naszego powiatu.

Wśród szeregu stanowisk prezentujących tajniki wielu zawodów, nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Policjanci zapoznają najmłodszych ze specyfiką pracy funkcjonariuszy oraz demonstrują sprzęt służbowy.

Dzieci dowiadują się jak bezpiecznie spędzać czas w domu i poza nim, na co zwracać uwagę podczas wypoczynku nad wodą, jak zachowywać się w stosunku do osób obcych oraz w jak skutecznie wzywać pomocy. Technik kryminalistyki przybliża najmłodszym ciekawostki związane z zabezpieczaniem śladów.

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przymierzenia elementów umundurowania oraz próba samodzielnego pobrania odbitek linii papilarnych.

W „Mieście Dzieci” ma wziąć udział łącznie 1100 najmłodszych w wieku od 6 do 12 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

Galeria