Ta strona używa plików cookie!
close

Okradł pracodawcę. Zatrzymali go policjanci

Data dodania: 11 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę w związku z kradzieżą sporej ilości gotówki. Sprawca zabrał pieniądze z szafki znajdującej się w mieszkaniu mężczyzny, u którego pracował. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca, wykorzystując nieobecność swojego pracodawcy, wszedł do pomieszczeń biurowych, skąd z szafki zabrał banknoty o nominałach 100 i 20 złotych. Jego łupem padła łącznie kwota blisko 6 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że jeden z zatrudnionych przez pokrzywdzonego pracowników może mieć coś wspólnego z przestępstwem. W trakcie działań policjanci zgromadzili dowody, które jednoznacznie wskazały na 24-latka. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony „wizytą” funkcjonariuszy. Początkowo zaprzeczał, że ma coś wspólnego z kradzieżą. Jadnak po chwili wskazał miejsce przechowywania części gotówki.

24-latek został zatrzymany. Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do której się przyznał. Wyjaśnił, że potrzebował pieniędzy m.in. na jedzenie oraz spłatę zobowiązań. Odzyskaną część gotówki policjanci zwrócili właścicielowi.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693 - 726 - 093

 

Powiązane wiadomości