Ta strona używa plików cookie!
close

Nietypowa wizyta dzieci w komendzie - „Noc z Andersenem”

Data dodania: 12 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej gościła uczestników „Nocy z Andersenem”. Zwiedzanie siedziby średzkiej Policji było jednym z punktów imprezy tematycznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną. Dzieci w towarzystwie opiekunów miały możliwość m.in. obejrzenia radiowozu, policyjnego aresztu oraz zrobienia pamiątkowych odcisków palców.

Blisko 60 uczestników imprezy pn.: „Noc z Andersenem” miało możliwość odwiedzenia budynku komendy o dość nietypowej porze. Późno wieczorem dzieci pod opieką dorosłych rozpoczęły swoją wizytę od obejrzenia radiowozu na policyjnym parkingu. Była to też okazja, aby zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Pytaniom nie było końca.
Następnie policjanci zaprosili uczestników do sali odpraw, gdzie dzieci rozmawiały z dzielnicową o bezpieczeństwie, a także mogły wykonać odciski palców na specjalnie przygotowanych na tę okazję kartach pamiątkowych. Potwierdzeniem wizyty w Komendzie Powiatowej Policji była też pieczątka z wizerunkiem Komisarza Lwa wykonana na dłoniach dzieci.

Tego rodzaju inicjatywa, oprócz dobrej zabawy, miała na celu zwrócenie najmłodszym uwagi na aspekt bezpieczeństwa, a w szczególności zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego oraz dzielnicowa, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci jako pieszych, będących tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, na koniec spotkania rozdali też wszystkim uczestnikom „Nocy z Andersenem” opaski odblaskowe.

Wieczorne spotkanie dzieci z policjantami doskonale wpisuje się w podejmowane przez średzkich funkcjonariuszy działania z zakresu profilaktyki społecznej i akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”. Było również okazją do przybliżenia najmłodszym specyfiki zawodu policjanta.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło - KPP Środa Śląska)
Oficer Prasowy
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093

 

 

Galeria