Ta strona używa plików cookie!
close

Nietrzeźwy mężczyzna wiózł swojego syna na quadzie. Został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 19 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu wrocławskiego, który podróżował quadem po jednej z dróg pomiędzy podwrocławskimi miejscowościami. Nie dość, że wiózł na nim swojego syna, mimo tego, że pojazd jest jednoosobowy, to dodatkowo miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Został zatrzymany, jak również stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Nie tylko samochód osobowy, czy ciężarowy, prowadzony przez znajdującą się pod wpływem alkoholu osobę, może stanowić śmiertelne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zdarzają się osoby, które „na podwójnym gazie” prowadzą np. motocykl, skuter czy czterokołowiec, popularnie zwany quadem Taki pojazd w rękach nietrzeźwego kierowcy może być realnym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. Jeszcze gorzej, jeśli na niebezpieczeństwo naraża się najbliższych członków rodziny, a niestety, takie zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu wrocławskiego.

Policyjni wywiadowcy patrolowali miejscowości gminy Długołęka i na jednej z dróg zauważyli czterokołowiec, którym poruszały się dwie osoby, w tym dziecko. Kiedy funkcjonariusze rozpoczęli interwencję, od razu wyczuli zapach alkoholu od kierującego quadem 39-latka. Po przebadaniu policyjnym alkomatem okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo przewoził na czterokołowcu swojego syna, mimo że ten model konstrukcyjnie przystosowany jest tylko dla jednej osoby. 39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego został zatrzymany. Zatrzymano również jego prawo jazdy, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami, 39-latkowi może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie też musiał przemyśleć, czy przewożenie własnego syna na quadzie, kiedy jest się pod wpływem alkoholu, jest dobrym pomysłem. W stanie nietrzeźwości bardzo łatwo doprowadzić do wypadku, w którym mogliby ucierpieć najbliżsi.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693 – 403 – 817

 

Galeria

Powiązane wiadomości