Ta strona używa plików cookie!
close

Motocyklista w mieście jechał z prędkością 132 km na godzinę. Stracił prawo jazdy

Data dodania: 14 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 57-letniego motocyklistę, który w mieście pędził z prędkością 132 km na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Przekroczył prędkość o 82 km. Dodatkowo został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 57-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

W dniu 4 sierpnia br. policjanci pełniąc służbę na Alei Solidarności w Jeleniej Górze, ok. godziny 10.20  zauważyli motocyklistę jadącego w kierunku Wrocławia z dużą prędkością.  Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał 132 km, a na 80 km miernik wskazał prędkość 146 km na godzinę. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Przekroczył prędkość o 82 km na 50 i 66 na 80. 

W związku obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości  500 zł oraz otrzymał on  10 punktów karnych. Mężczyzna tłumaczył, że wraca ze zlotu motocykli, który odbył się w Karpaczu i spieszy się do rodziny.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Od początku roku tylko jeleniogórscy policjanci zatrzymali blisko 500 kierujących, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. Pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale też o innych uczestnikach ruchu drogowego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490