Ta strona używa plików cookie!
close

Miała zaopiekować się pojazdem znajomego. Na miejsce sama przyjechała pod wpływem alkoholu

Data dodania: 16 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kobieta zatrzymana przez funkcjonariuszy z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, zgłosiła wcześniej chęć pomocy koledze, który kierował samochodem po użyciu alkoholu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przyjechała na miejsce interwencji mając ponad promil w swoim organizmie. Za swoje czyny oboje odpowiedzą teraz przed sądem. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu. Zgodnie z procedują, aby nie holować auta, umożliwili jego odbiór osobie wskazanej przez kierowcę. Po chwili na miejsce przyjechała 55-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego, która chciała pomóc swojemu znajomemu. Interweniujący funkcjonariusze, podczas rozmowy z 55-latką, od razu wyczuli silną woń alkoholu. Kiedy przebadali kobietę policyjnym alkomatem, na wyświetlaczu urządzenia pojawił się wynik odpowiadający ponad promilowi alkoholu w organizmie.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, kobieta została zatrzymana przez policjantów i teraz ona musiała poszukać nowego opiekuna dla swojego samochodu.
O dalszym losie podejrzanych, zdecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 – 817