Ta strona używa plików cookie!
close

Lubańscy policjanci dołączyli do akcji "spoKREWnieni służbą"

Data dodania: 14 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Na terenie całego kraju w marcu prowadzona jest zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Celem akcji jest zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków.

Funkcjonariusze lubańskiej Policji w ubiegły weekend włączyli się do akcji honorowego oddawania krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Policjanci krew oddawali w podstawionym „krwiobusie” na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Do akcji włączyli się również mieszkańcy Lubania i okolic.

Warto oddać krew, gdyż jest ona niezbędna podczas ratowania życia i zdrowia człowieka. Wiele osób, można leczyć przetaczając brakujące składniki krwi lub produkty krwiopochodne uzyskane w wyniku frakcjonowania osocza. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję służb mundurowych, która potrwa do końca marca. Wystarczy tylko podczas rejestracji przed oddaniem krwi podać hasło zbiórki: „spoKREWnieni służbą”.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

Galeria