Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy dzielnicowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie

Data dodania: 21 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Dzielnicowi legnickiej komendy uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Policjanci podczas rozmów zwracali uwagę przede wszystkim na przestępstwa na szkodę osób starszych oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 uczestników.

Dzielnicowi Rewiru II Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu z seniorami, które zorganizowano w Szkole Podstawowej w Kościelcu. Podczas tego wydarzenia dzielnicowi przedstawili metody, jakimi posługują się oszuści by wyłudzić pieniądze. Omówiono schemat działania przestępców podczas oszustw „na wnuczka”, czy też „na policjanta”. Policjanci ponownie apelowali do seniorów, aby w przypadku otrzymania telefonu z informacją o zdarzeniu drogowym, czy też innym losowym dramacie, gdzie osoba podająca się za kogoś nam bliskiego, mówi o potrzebie natychmiastowego przekazania gotówki, w tym momencie powinniśmy już podczas rozmowy zweryfikować rozmówcę. W takiej sytuacji powinna zaświecić się nam czerwona lampka i włączyć ograniczone zaufanie. Pamiętajmy, aby o każdej próbie usiłowania oszustwa, natychmiast powiadomić policję.

Ponadto, funkcjonariusze zwrócili uwagę seniorów na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podkreślono fakt, że najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych, okolicach skrzyżowań, chodnikach. Prawidłowe korzystanie z dróg dla pieszych daje więc jedynie złudne wrażenie bezpieczeństwa. Dlatego pieszy, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w sposób efektywny powinien skoncentrować się na drodze i uważnie rozglądać się. Przed przejściem dla pieszych należy się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć. Upewnijmy się, że kierowca, który nadjeżdża nas zauważył i zatrzymał pojazd.

Policjanci zachęcali także seniorów do noszenia odblasków, które znacznie zwiększają widoczność pieszego, a zatem mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. W spotkaniu z policjantami wzięło udział ponad 100 osób.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria